Komunitní úspěch!

Zelení a Piráti pro 13
Zelení a Piráti pro 13

Zadařilo se! První komunitní zahrada pro občany Prahy 13 je založena a funguje na výbornou. Jmenuje se Prokopka a  její vznik se podařil díky obrovské snaze spolku „Pro kořínky“.  Zahradu najdete v městském prostoru u ZŠ Janského,  v ulici Herčíkova. Zahradníkům se vede velmi dobře a zaslouží si upřímnou pochvalu za to, jak dokázali komunitní snahou přivést k životu tak skvělý projekt.  Oko potěší bujení výpěstků bylin, zeleniny, květin, stromů i keřů a je cítit radost z prvních kroků v pěstování jahod, hrášku, ředkviček, atd. a v očekávání další hojnosti sklizně.

V pátek 9. 6. 2023 proběhlo první setkání s veřejností s kulturním programem, pohoštěním a možností prohlídky pěstitelských úspěchů. Velmi nás potěšily výsledky činnosti spolku a zájmu občanů o tuto aktivitu. Zahrada je ve fázi vývoje k dalším prvkům zdokonalování a vychytávek (kompostéry, záchodky, nádrže na vodu, hmyzí domečky, aj.) a má do budoucna velký potenciál. Už nyní je vzorem a inspirací pro další rodiny, děti, prarodiče a pedagogy z jiných částí P13. Věříme, že díky tomuto komunitnímu projektu se najde mnoho příležitostí k enviromentálnímu vzdělávání (nejen) dětí a tak vzroste přirozený zájem o rostliny, o jejich okrasu a užitek, neméně o zkoumání a přínos hmyzích návštěvníků a bude u dětí i dospělých zárukou kladného vztahu s přírodou a chování do budoucna.

Věříme, že úspěšné dokončení tohoto bohulibého projektu podnítí snahy komunity na Praze 13 a bude motivovat občany k dalším úspěšným a společensky prospěšným projektům. Prokopka je skvělým příklad, že to jde!

www.zahradaprokopka.cz