Václav Mucala

Všichni se asi shodneme, že jestli něco Praha 13 nepotřebuje, tak je to další výšková výstavba uvnitř sídliště. Mohli bychom se však shodnout i na tom, co potřebuje. My si myslíme, že je to koupaliště.

Jmenuji se Václav Mucala, chci pro lidi ze třináctky koupaliště a budu na tom v příštím volebním období pracovat.

Vystudoval jsem právo na Právnické fakultě v Praze a Sociologii a sociální politiku na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Dobrovolničil jsem v nezisku, pracoval jsem jako firemní právník v IT a posléze jako advokátní koncipient se specializací na litigace, nemovitosti a IT. Teď v létě jsem kamarádovi pomáhal mýt okna na výškových budovách.

Před 4 lety jsem kandidoval za Zelené z desátého místa. Nyní kandiduji jako jednička Zelených a dvojka naší koaliční kandidátky.

Když Tomáš Murňák přišel s iniciativou soudně napadnout obsah radničního periodika, zhostil jsem se toho úkolu s gustem. Všechny čtyři dosud proběhnuvší soudní pře našich zastupitelů jsem díky svým zkušenostem pomohl vyhrát a obhájit i před odvolacím soudem. Nyní to máme potvrzené dokonce od Nejvyššího soudu, jehož usnesení mi dorazilo zrovna včera. Byla to práce takříkajíc “pro bono”. Zato právníci radnice si na sporech vyfakturovali více než půl milionu korun, tedy částku, jejíž výše stojí za přezkoumání.

Tyto spory jen ilustrují, jak moc současnému vedení záleží na tom, aby občané nedostávali objektivní informace o dění v městské části. Pokud je někdo ochoten takto plýtvat veřejnými penězi jenom proto, aby opoziční zastupitel nemohl říci svůj pohled na věc v médiích třináctky, pak podle mého soudu jenom hraje divadlo a nestará se o to, co je podstatné.

Poslední rok jsem strávil na soudech po celé České republice a naučilo mě to jednu věc. Všechno je o domluvě. Mnohdy zdánlivě neřešitelný konflikt, který hrozí přerůst nebo už přerostl ve válku, může mít jednoduché řešení. Stačí vyvinout snahu a podívat se na problém také z druhé strany.

Podílel jsem se na nemovitostních transakcích v řádech miliard korun a troufnu si tvrdit, že zorganizovat vybudování koupaliště pro Prahu 13 zvládneme. Bude to nejlepší koupaliště a budete ho mít rádi. Na třináctce bydlím odjakživa, takže mi na tom záleží. Můžete mě tu potkat na pivku v Bunkru, u Bernarda nebo v Kuželkárně.