Zastupitelstvo Prahy 13 dnes odmítlo projednat nulovou tolerancí hazardu

Zelení a Piráti pro 13
Zelení a Piráti pro 13

Tiskové vyjádření zastupitelského klubu Zelených a Pirátů pro 13

PRAHA, 15. 4. 2015 – Zelení a Piráti dnes na zastupitelstvu Městské části Praha 13 navrhli k projednání a schválení nulovou toleranci hazardu na území městské části. V těchto dnech probíhá připomínkové řízení k novele celopražské „hazardní“ vyhlášky a pražské městské části byly vyzvány k vyjádření. Koalice ODS, ANO a ČSSD však tento bod odmítla zařadit na program jednání.

Zelení nulovou toleranci hazardu na Praze 13 prosazovali již v minulém volebním období. To, že se vedení městské části otázkou hazardu odmítá zabývat ve chvíli, kdy se projednává novela celopražské vyhlášky a městské části jsou de facto vyzvány k vyjádření stanoviska, je podle našeho názoru nepřijatelné. Nechceme být kasinem Prahy,“ říká předsedkyně klubu Zelení a Piráti pro 13 Zuzana Drhová.

Prahy 13 se dnes mohla zařadit mezi dobré čtvrti, jako jsou Praha 2, Praha 6, Praha 7 nebo například Praha 8, které již ze svého území hazard vykázaly nebo k tomu učinily potřebné kroky.  Z komunikace s občany víme, že herny lidem na Praze 13 vadí a přístup stávající koalice proto považujeme za chybu,“ doplňuje zastupitel František Nejedlý (SZ).

Zastupitelstvo se zároveň opakovaně odmítlo zabývat návrhem Zelených a Pirátů na úpravu jednacího řádu, který by umožnilo větší transparentnost jednání zastupitelstva, například skrze přímý přenos jednání zastupitelstva na internetu. Stejně tak nebyl k jednání zařazen bod interpelace a různé, které Zelení a Piráti také navrhovali.

Jednání Zastupitelstva Hlavního města Prahy, stejně jako řady dalších pražských městských částí, je živě přenášeno na internetu. Praha 13 na internetu zveřejňuje pouze stručný zápis a usnesení. Nepovažujeme to za dostatečné a chceme, aby na Praze 13 platily stejné standardy jako jinde. Koalice ODS, ANO a ČSSD asi nechce, aby občané mohli vidět, o čem a jakým způsobem se rozhoduje,“ říká zastupitel Tomáš Murňák (Piráti).

Kontakty:
Zuzana Drhová, 777 230 356
František Nejedlý, 724 203 783
Tomáš Murňák, 604 330 995