Starosta Prahy 13 Vodrážka porušuje zákon

Zelení a Piráti pro 13
Zelení a Piráti pro 13

TZ zastupitelského klubu Zelených a Pirátů pro 13
16. 3. 2015

Starosta Městské části Praha 13 porušuje zákon o hlavním městě Praze, když zrušil dubnové zastupitelstvo městské části Praha 13 a mezi posledním zastupitelstvem (4. března) a příštím plánovaným zastupitelstvem (17. června) je mezera delší, než kterou zákon připouští.

Zastupitel Tomáš Murňák k pochybení Davida Vodrážky říká: „Kdo jiný by měl ctít zákon než nejvyšší představitel městské části. Tímto porušením dává špatný příklad ostatním občanům v dodržování práva. Sama ODS přitom kritizovala možné zrušení jednání zastupitelstva na hlavním městě a tím prodloužení termínu mezi jednáním z měsíce na dva, primátorce Krnáčové to také na hlavním městě neprošlo.

Koalice ODS, ANO a ČSSD na Praze 13 svými kroky ukazuje, že k vládnutí opozici ani veřejnost nepotřebuje,” říká k tomu předsedkyně klubu Zelených a Pirátů pro 13 Zuzana Drhová.

Zelení a Piráti pro 13 opakovaně kritizují vedení radnice za to, že porušuje u nás běžně zavedenou  demokratickou praxi a  odmítá  zveřejnit koaliční smlouvu či programové prohlášení rady, odmítá vpustit zástupce opozičního klubu Zelení a Piráti pro 13 do  výborů a komisí a nedává žádný prostor  pro opozici ve zpravodaji, který městskou část stojí ročně  2 miliony korun.

Buď se  na radnici nic neděje a pak není  jasné, proč  je uvolněno ve funkcích radních a předsedů výborů  11 zastupitelů, anebo se rozhoduje mimo kontrolu opozice i veřejnosti.  Obojí je pro nás nepřijatelné,“ dodává  Zuzana Drhová.

Kontakt:
Zuzana Drhová, 777 230 356
Tomáš Murňák: tomas.murnak@pirati.cz

 

Aktualizace:

Po zveřejnění této tiskové zprávy starosta odvolal zrušení dubnového zastupitelstva.