Děkujeme za Váš hlas

Václav Mucala
Václav Mucala

Povolební vyjednávání jsou v podstatě u konce, a tak už snad můžeme shrnout letošní výsledky.

Nikdy za posledních dvacet let nebyl konec vlády ODS na Praze 13 tak blízko. Do zastupitelstva Prahy 13 se letos dostala tři zcela nová volební uskupení a šance, že se po volbách podaří složit zbrusu novou a nikoliv již tradičně staronovou koalici, byla díky tomu blízko.

Zelení a Piráti neobhájili všech 11 mandátů, což se s ohledem na programový překryv s dvěma nově se objevivšími subjekty dalo čekat. Všichni jsme tajně doufali, že i tito nováčci se letos do zastupitelstva dostanou, protože konec kteréhokoliv z nich pod 5% hranicí by veškeré naděje na změnu pohřbil.I tak jsme ale skončili třetí na pásce a na počet mandátů se dělíme o druhé místo s ANO2011. Vašich hlasů, které potvrdily naši volební koalici jako lídra opozice na Praze 13, si velmi vážíme a ještě jednou vám za ně děkujeme. V následujících 4 letech prokážeme, že váš hlas pro nás byl tou správnou volbou. Byl to hlas pro změnu a my na ní budeme dále pracovat. Opozice vůči trvající hegemonii ODS bude ještě silnější a tlak na otevřenější komunikaci radnice ještě větší.

Z hlediska obsazení křesel v radě městské části se však bohužel mnoho nemění. Díky koaliční spolupráci ANO a ODS (tak trochu v duchu opoziční smlouvy) bude starostou na Praze 13 nadále David Vodrážka.

Top09 tu letos zaznamenala nejhorší výsledek od svého vzniku a rozhodla se převzít roli stran STAN a KDU, které se letos do zastupitelstva ani nedostaly. Pokud se už nic nezmění, umožní místnímu tandemu ANO a ODS další 4 roky vlády.

Kampaň na třináctce pro nás byla opět příjemnou zkušeností a rádi jsme od vás dozvěděli, jak situaci na třináctce vidíte. K našemu překvapení ale nejeden obyvatel třináctky ani neví, že ODS a ANO tu u nás vládnou společně. Bereme si nově za úkol tento podstatný fakt v komunikaci s voliči více zdůrazňovat. Děkujeme všem, kteří se zapojili do kampaně Zelených a Pirátů pro 13 a konec konců všem, kteří vyvinuli jakoukoliv snahu, včetně svého volebního hlasu, směřující ke změně na Praze 13.